16.07.2013 U utorak, 9. jula otvorena je nova fabrika druga po redu u Valjevu, vodećeg proizvođača rashladnih uređaja i bele tehnike u regionu, Gorenje iz Slovenije. Za otvaranje ove fabrike investirano je 21 milion evra.
Na otvaranju fabrike svečanu vrpcu presekli su predsednik Vlade Srbije Ivica Dačić, predsednik Uprave Gorenja Franjo Bobinac i gradonačelnik Valjeva Stanko Terzić.
Novootvorena fabrika u Valjevu je najveća fabrika frižidera u regionu, uključujući i onu u Sloveniji. U saradnji sa Panasonic-om, Gorenje je obezbedilo nova radna mesta i izlaz na rusko tržište gde će plasirati svoje proizvode.
U Valjevu je u obe fabrike zapošljeno 1100 ljudi, a plan je da se ove godine proizvede ukupno 800.000 frižidera.
Premijer Srbije Ivica Dačić povodom otvaranja fabrike izjavio je: "U krizi se najbolje vidi šta je najbolji odgovor na krizu. To su nova radna mesta i nove investicije. Herojsko delo je svako novo otvoreno radno mesto, sada kada svi predviđaju kataklizmu."
Još jedan od ciljeva ove radne grupe je da se uključi oko 100 malih i srednjih preduzeća koje će raditi komponente za Gorenje. Trenutno je 80 takvih firmi uključeno u proizvodnju komponenti.
Izvor: Gorenje
Na sredidom.com možete pronaći više od 17.000 proizvoda i više od 1.500 proizvođača i salona iz Srbije.