02.02.2011 U ovaj stan u Čačku treba da se useli tročlana porodica. Oni su zatražili savet u vezi sa rasporedom i veličinom prostorija, kao i predlog rasporeda nameštaja. Obzirom da još uvek postoji mogućnost da se naprave pomeranja zidova, to treba iskoristiti na najbolji način.
Stan u potkrovlju za tročlanu porodicu
Obe spavaće sobe su odgovarajuće veličine, i obe pružaju udobnost i komfor. U dečijoj sobi ima i više prostora nego što to zahtevaju osnovni komadi nameštaja. Soba za roditelje je takođe dobro dimenzionisana. Ovde je bitno dobro iskoristiti kosi plafon, što znači da se uzglavlje kreveta treba smestiti u najniži deo sobe, kako bi se krevetu moglo prići sa obe strane. Najniži deo je pogodan za postavljanje police na kojoj će stajati noćne lampe, knjige, budilnik i slično. Elegantan krevet NOBL, od crnog, kovanog gvožđa, se odlično uklapa u spavaću sobu za roditelje.
Budući da je sama prostorija u kojoj su dnevni boravak i trpezarija, veoma prostrana, nema potrebe ostavljati kuhinju u minimalnim dimenzijama. Dovoljno je pregradni zid prema trpezariji pomeriti koliko to dopušta prozor, i na taj način će se dobiti veoma udobna kuhinja. Uvek je bolje ako postoji mogućnost za potpunim odvajanjem kuhinje od ostatka stana, najviše zbog širenja mirisa kuvanja, ali i zbog veće urednosti.
Kada se pomeri zid i kuhinja se produži ka dnevnom boravku, na ulasku u ovu veliku prostoriju ostaće zub koji se ne može najbolje iskoristiti. Najbolje rešenje je da se on takođe zatvori pregradnim zidovima i na taj način se dobije ostava. Ona je uvek dobrodošla, kako za odlaganje garderobe, tako i za kofere, usisivač, dasku za peglanje, razne kutije sa sitnicama i slično.
Ova prostorija je prostrana, udobna, komforna. Takođe je pod kosinom pa treba obratiti pažnju prilikom organizovanja rasporeda nameštaja. Najniži elementi trebaju biti postavljeni u najniži deo sobe. Takođe, u ovom delu treba i smanjiti kretanje, što znači da se linije kretanje oko nameštaja organizuju tako da im visina plafona nije na smetnji. MODESTO, crna ugaona garnitura, koja zahteva veliku prostoriju, pravi je izbor za ovu dnevnu sobu.
Trpezarijski sto za šestoro je smešten u blizini kuhinje, i to tako da ne smeta prilikom prilaska kuhinji iz hodnika, kao ni iz dnevnog boravka. On je smešten u visokom delu prostorije, dijagonalno od ugaone garniture, i to stvara dobru organizaciju funkcija. Stolica LANA, jednostavnih linija, i sa odgovarajućim presvlakama, lepo će se uklopiti u trpezariju.
Na sredidom.com možete pronaći više od 17.000 proizvoda i više od 1.500 proizvođača i salona iz Srbije.