04.01.2012 Ovaj, klasičan, dvosoban stan je dom tročlanoj porodici, sa malim detetom. U postojećem stanju tu postoje dve velike sobe, kupatilo i manja kuhinja sa ostavom. Želja ove porodice jeste da dobiju dve spavaće sobe i da pomeranjem kupatila prošire kuhinju, s tim da su oni spremni za to da žrtvuju deo terase.
Proširenje dvosobnog stana
Najbolje rešenje u ovom slučaju jeste da se kupatilo premesti u hodnik čime će se on skratiti i biće potrebno premestiti izlaz na terasu. To omogućava da se kuhinja proširi na ceo ovaj deo koji obuhvata kupatilo i ostavu.
Kupatilo je sada manje, ali sasvim funkcionalno. Sadašnja vrata za izlaz na terasu su delom zatvorena i tu je postavljen novi prozor.
Proširenje kuhinje omogućava da se u ovom delu stana organizuje i manji dnevni boravak. U tom slučaju će ostale dve prostorije biti namenjene za spavanje roditelja i deteta.
Sama kuhinja je organizovana u dva niza elemenata, u prostoru sadašnjeg kupatila i ostave. Postojeći prozor u kupatilu je proširen i tu su postavljena nova vrata za izlaz na terasu. Deo sobe bliži vratima je namenjen za odmor i druženje, dok je između dnevnog boravka i kuhinje smešten trpezarijski sto za četvoro.
Trpezarijski sto FILIP može da se razvuče po potrebi što ga čini idealnim u svakoj prilici.
Ukoliko vlasnici stana žele prostraniju kuhinju, tada će u ovom novom prostoru organizovati više radnih elemenata i veći trpezarijski sto, pa će se tako ukazati potreba da jedna od soba bude namenjena za odmor, druženje, gledanje televizije. Tada će veća soba morati da zadovolji potrebe za dvema spavaćim sobama.
Najbolje je da se ona pregradi kao što je na skici prikazano, kako bi se dobile dve male sobe sa zajedničkim degažmanom. Manja soba je za roditelje i ona prima prirodno osvetljenje kroz nadsvetlo na pregradnom zidu sa dečijom sobom. Soba za dete je komotna i u njoj se može smestiti sav potreban nameštaj za jednog školarca. Komotan bračni krevet može biti odlično rešenje i za ovako malu sobu.
Na sredidom.com možete pronaći više od 17.000 proizvoda i više od 1.500 proizvođača i salona iz Srbije.