09.08.2012 Četvoročlana porodica iz Kragujevca planira izmene u svom stanu kako bi dobili veći komfor. Njima je potrebna spavaća soba za roditelje i udoban radni kutak. Trenutno su trpezarija i kuhinja u jednoj prostoriji pa je prostor predviđen za trpezariju ostao prazan. Zbog oblika i zbog toga što povezuje kuhinju sa ostatkom stana, nije ga moguće iskoristiti za drugu namenu.
Stan u Kragujevcu
Izmena koja ne zahteva pregrađivanja, a koja će obezbediti odvojenu sobu za spavanje roditelja, jeste premeštanje kuhinje i trpezarije u ovaj predprostor dnevnog boravka. To znači da će se instalacije iz kupatila ili kuhinje probiti na drugu stranu zida, a podne pločice nisu neophodne. Adaptacija sadašnje kuhinje podrazumeva skidanje zidnih pločica, dok podne mogu da ostanu i prekriju se tepihom.
Kuhinja je smeštena duž zida do kupatila. Ona je u jednom redu i dovoljno je velika da pruži prostor za rad i prostor za odlaganje namirnica i pribora. Trpezarijski sto za četvoro smešten je na prelazu iz kuhinje u dnevni boravak. On služi kao vizuelna pregrada u prostoru i kao dodatna radna površina kad zatreba.
Stolica MICHAELA odlično se uklapa u ceo enterijer, i po boji i po dizajnu.
Odlično mesto za rad je prostor ispod prozora. On se može lako prilagoditi nameni ako se tu postavi ugradna radna ploča od zida do zida, koja će se do vrata spavaće sobe prilagoditi širini zida. Na drugom kraju ovaj radni kutak može biti standardne širine od 60cm, kako bi tu stao računar.
Ovakva zavesa od konca može biti odlična vizeulna pregrada između kuhinje i radnog kutka, a ujedno će zatvoriti i ulaz u spavaću sobu.
Prostor dnevnog boravka je opremljen sa dva dvoseda koja porodica već poseduje. Oni su raspoređeni tako da pružaju udoban kutak za odmor i druženje i koji ima lep pogled kroz veliki prozor. Uz dvosede stoje klub sto i komoda za televizor. Ambijent je ulepšan detaljima poput lampe, sobnog cveća, tepiha i slično.
Na sredidom.com možete pronaći više od 17.000 proizvoda i više od 1.500 proizvođača i salona iz Srbije.