Ukoliko volite antičke garniture, čipku i cvetne motive, probajte sa francuskim stilom dekoracije enterijera.
Oni koji vole jednostavniji stil, jasne linije i debele konture trebalo bi da se opredele za savremeniji stil.
Engleski Country stil podrazumeva arhaični, tradicionalni dizajn nameštaja, cvetne motive, čipkaste materijale i ručno tkane tepihe.
Viktorijanski stil iz druge polovine 19. veka karakteriše prekiše kitnjastih ukrasa u enteriejru, masivan nameštaj izrađen od drveta, kamin i slike životinja i cveća. Tekstili koji se koriste su somot i pamuk najčešće cvetnih ili pravolinijskih dezena.
Art deco stil iz dvadesetih i tridesetih godina prošlog veka, podrazumeva cvetne dezene, naglašene geometrijske linije nameštaj sa naglašenim rukonaslonima, crvene i ljubičaste nijanse u prostoru, murale.
Rokoko stil je francuski stil iz XVIII veka, koji obuhvata lakirani nameštaj cvetnih dezena, krivudavog oblika sa pozlatom, predstavlja elegantnu verziju baroknog stila. Uz nameštaj od skupog drveta idu i male porcelanske skulpture.
Retro stil uređenja enterijera aktuelan je u periodu od 1950. do 1980. godine i podrazumeva elegantan nameštaj, jednostavnih linija i dizajna u kombinaciji sa veselim jarkim dezenima pop-art kulture psihodeličnih boja.
Rustični stil uređenja enterijera je mešavina stilova kantri, američkog jugozapada i planinskih brvnara gde se upotrebljavaju prirodni materijali (kamen, drvo, pamuk, životinjska koža kao dekoracija), ručno izrađen masivan nameštaj, prisutne su zemljane boje u ambijentu.
Mediteranski stil uređenja enterijera je jednostavan i funkcionalan, inspirisan morem, suncem i mediteranskim bijkama i plodovima. Koriste se prirodni materijali kamen i drvo, karakteristične boje su plava, terakota, bela i žuta.
Skadinavski stil uređenja enterijera nastao je 30-ih godina prošlog veka podrazumeva jednostavan funkcionalan nameštaj svetlih boja od prirodnog materijala.
Afrički stil uređenja enterijera podrazumeva korišćenje prirodnih materijala zemljanih boja, ručno izrađen nameštaj od tamnog drveta, plemenskih dezena i animal printa.
Nasuprot tome, možete se odlučiti da se ne pridržavate nijednog postojećeg, i da izgradite svoj stil – pažljivim odabirom dekorativnih elemenata i boja, bilo šta se može uraditi sa ukusom. Primera radi, ukoliko vam se sviđaju leopard motivi i limun zelena boja, to možete postići kombinacijom limeta zelene, boje moke, sive i zlatne, kombinujući ih sa leopard motivima.
Takođe možete i samo jedan kutak opremiti u nekom određenom stilu koji će kao detalj razbiti monotoniju ostatka enterijera.